Skip to main content

Tekst jednolity AI Act

By 21 czerwca, 2023Aktualności

Kurz po zeszłotygodniowym głosowaniu nad Aktem o Sztucznej Inteligencji (AI Act) jeszcze nie opadł. Mimo to, przedstawiciele branży prawno-technologicznej oraz producenci i użytkownicy systemów sztucznej inteligencji z zabrali się do pracy i rozpoczęli analizy nowej wersji projektu. Prace te są z pewnością utrudnia  fakt, że póki co, oficjalny tekst jednolity AI Act nie jest dostępny.

Tekst jednolity AI Act

Dzięki wysiłkowi utalentowanych programistów  – Daniela Chmielowca i Łukasza Pluszczewskiego, wspieranych przez ekspertkę fundacji Law4Tech – Monikę Kupis, powstała opracowana maszynowo ujednolicona wersja robocza projektu AI Act. To świetny przykład współpracy przedstawicieli środowiska prawniczego i branży IT – tak ważnej w kontekście misji naszej fundacji!

W górnej części przygotowanej wersji roboczej znajduje się lista poprawek pominiętych. W miejscu tym znajduje się także link do oficjalnej listy wszystkich poprawek.

Ujednolicona wersja robocza została przetworzona automatycznie i może zawierać nieścisłości. Jeśli je zauważysz, odezwij się do nas abyśmy mogli przekazać uwagi twórcom i umożliwić im wprowadzenie poprawek!

Tekst jednolity AI Act – zmiany, zmiany, zmiany…

Mamy nadzieję, że udostępniony dokument ułatwi pracę nad analizą nowego brzmienia AI Act. Może pomóc zrozumieć zmiany wprowadzone w nowym projekcie do czasu aż pojawi się oficjalna wersja jednolita projektu. Jest to tym bardziej istotne, że zmiany między starą, a nową wersją projektu są obszerne i istotne. O AI Act pisaliśmy już na łamach naszego bloga! Zachęcamy do lektury i śledzenia naszej strony internetowej – już wkrótce kolejne teksty poświęcone AI!

Link do dokumentu 

  Autor: Law4Tech